23 Eylül 2014 Salı  22 Eylül 2014 Pazartesi 10:24  19 Eylül 2014 Cuma 08:40  18 Eylül 2014 Perşembe 08:32  16 Eylül 2014 Salı 08:43  15 Eylül 2014 Pazartesi 09:02  12 Eylül 2014 Cuma 08:56  11 Eylül 2014 Perşembe 08:44  10 Eylül 2014 Çarşamba 21:10  Beyşehir Belediyesi uygulamalı meclis toplantısı yaptı 09:01  Kaymakam Başıbüyük başarılı sporcuları ağırladı 09:01  
 Çok Okunanlar
 19 Eylül 2014 Cuma


 
AK PARTİ MİTİNGİ YAPILDI
AK Parti tarafından düzenlenen ve Dış İşleri bakanı Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı Büyük Beyşehir Mitingi, Ak Parti Beyşehir Seçim Karargahı önünde kalabalık bir halk topluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

BEYŞEHİR - Bakan Davutoğlu; “Eşrefoğlu’ndan destur, sizlerden izin almak için geldik”
     AK Parti tarafından düzenlenen ve Dış İşleri bakanı Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı Büyük Beyşehir Mitingi, Ak Parti Beyşehir Seçim Karargahı önünde kalabalık bir halk topluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.
     Seçim çalışmaları kapsamında İlçemize gelen Bakan Davutoğlu’nu Beyşehir’e gelişinde vatandaşlar coşkuyla karşıladı. Davutoğlu ilk olarak tarihi Eşrefoğlu Camisi nde öğle namazı kıldı. Davutoğlu, ardından ilçe merkezinde düzenlenen mitingde halka hitap etmek için miting alanına geçti.
     Kontv’den de canlı olarak yayınlanan mitinge katılım çok yüksek oldu. Katılımdan dolayı Bakan Davutoğlu ve diğer katılımcılar memnuniyetlerini konuşmalarında dile getirdiler.
     Miting de Ak Parti Konya Milletvekillerinin tanıtımın ardından konuşmalara geçildi. Miting de ilk konuşmayı Ak Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu yaptı. Huğlu konuşmasına Beyşehir, Başbakanımız ve İl Başkanımız sayesinde tarihi bir gün yaşıyor diyerek başladı. İki tane evladımızla seçimlere gidiyoruz, destek vermeye hazır mısınız? Diyerek halka seslenen Huğlu konuşmasına şöyle devam etti; “Sizler zaten Ak Parti kurulduğu günden bu güne kadar hep destek oldunuz başbakanımız adına hepinize teşekkür ediyorum.”
     Şimdiye kadar AK Partiye vermemiş olanlardan da Mustafa Akış ve Gülay Samancı için destek isteyen Nafiz Huğlu 12 Haziran seçimlerinin Bölge için Konya İçin Türkiye için hayırlar getirmesini istedi.
      Belediye Başkanı İzzet Taşcı’da konuşmasında Dış İşleri bakanı Ahmet Davutoğlu’na, Konya’nın yeni Alaattin Keykubat’ı diyerek hitab etti ve Davutoğlu’yla beraber Beyşehir’i geleceğin parlayan bir yıldızı haline getireceğiz dedi.
     Daha sonra Milletvekili adayları Gülay Samancı ve Mustafa Akış kürsüye geldi. Samancı konuşmasında “Biz gittiğimiz yerlerde sizlere bizlerle beraber olun dedik, bizleri yalnız bırakmadınız sağ olun varolun. Biz AK Parti olarak değişimin farkındayız, güçlü Türkiye için elele olalım diyoruz” dedi.
     Mustafa Akış konuşmasına başlarken halka; Miralay Nazım Beyin torunları, Karlıoğlu Sinan Beyin torunları, Eşrefoğlu Sinan Beyin torunları, Sultan Alaattin’in torunları hoş geldiniz diyerek hitap etti. Akış konuşmasını “içeride sizleri, mazluma yunus, zalime yavuz bir yiğit bekliyor, ben vuslatı daha fazla bekletmek istemiyorum” diyerek tamamladı.
     Akış’tan sonra kürsüye çıkan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek “Kıymetli hemşehrilerim zannediyorum Beyşehir, Beyşehir olalı böyle bir miting görmemiştir” diyerek sözlerine başladı.
     Diğer partilerde hiçbir adayın seçilebilir bir sırada adayı olmadığını belirten Akyürek “O zaman bu genç ve pırıl pırıl, bölgemizi hakkıyla temsil edecek olan adaylarımızı, Beyşehir bölgesi olarak güçlü bir şekilde Ankara’ya göndermeye söz veriyor musunuz?” diyerek destek istedi.
     Tahir Akyürek adayların hizmet alımı noktasında daha güçlü olmaları için12 Haziran seçimlerinde bölgenin oylarını birleştirerek Adaylarını en yüksek oyla Ankara’ya göndermesini istedi.
EŞREFOĞLUNDAN DESTUR, SİZLERDEN İZİN ALMAK İÇİN GELDİK
    
Dış işleri Bakanı ve AK Parti Konya Milletvekili adayı Ahmet Davutoğlu miting teki konuşmasına bir teşekkür, birde selam borucum var diyerek başladı. Davutoğlu referandumda verilen yüksek orandaki destek için Beyşehir halkına teşekkür ederken, 3 Haziran’da yapılacak Konya Mitingi için, Başbakımızın selamı var sizleri davet ediyor dedi.
     Beyşehir’e Eşrefoğlu’ndan destur, sizlerden izin almak, destek almak için gedik diyen Davutoğlu, Hz. Mevlana’yı, Eşrefoğlu’nu, Alaattin Keykubat’ı, Seyit Harun veliyi anlamayanlar bizi anlayamazlar. Ancak onların açtığı ışıktan yürüyenler bizi anlayabilirler dedi.
     Bakan Davutoğlu Alaattin Keykubat’ın Beyşehir için ‘Cennet Ya Burasıdır, Ya da Buranın Altındadır’ sözünü hatırlatarak “Bu cennet diyarını dünyaya tanıtmak bizim omuzlarımızda ki en önemli görevimiz olacak. Alaattin Keykubat’ın, Eşrefoğlu’nun emanetini dünya bilecek ve tanıyacak. Gembos yolu en kısa sürede tamamlanacak. Bu yollardan geçenler Eşrefoğlu’na selam duracaklar” dedi.
     Davutoğlu “Biz istiyoruz ki Beyşehir Türkiye’nin ve dünyanın tanıdığı bir kültür merkezi olsun, bir eğitim merkezi olsun. Bakın işletme fakültesini açtık. Şimdi de Fen Lisesinin müjdesini vermek istiyorum. Buraya gelirken Milli Eğitim Bakanımızla görüştüm inşallah Fen Lisesi’de çok yakında Beyşehir’e açılacak. Biz Beyşehir’in, okullarıyla gerçek bir ilim merkezi olmasını istiyoruz.” dedi.
     Davutoğlu Beyşehir’in kültür merkezi, turizm merkezi, ilim merkezi ve duble yollarıyla bütün Türkiye’ye bağlanan merkezi bir şehir olarak, aynen tarihte olduğu gibi yükselen bir şehir olacağını söyledi.
     Bakan Ahmet Davutoğlu Türkiye’nin şu an bulunduğu konumla ilgili değerlendirmelerde de bulundu.
     Geçmişte büyük cihan devleti kuranların ruhlarını bu topraklardan aldığını vurgulayan Davutoğlu, "Bu ruhu dünyanın her yerine taşıdılar. Toros Dağları ne kadar dik, ne kadar yalçınsa bizim başımız da o kadar diktir, dik olacak. Çünkü biz gücümüzü bir takım çetelerden, dış mahfillerden değil halkımızdan alıyoruz. Biz dünyaya adalet yaymak üzere yola çıktık" dedi.
     Davutoğlu “Artık önümüzdeki dönemde lider bir ülkenin ayak sesleri geliyor. Aslında 2023 yılında kudretli ve şefkatli bir devlet istiyoruz. Bu bizim tarihe geri dönüşümüzdür. Hiçbir güç bizim bu tarihimizi engelleyemeyecek. Ay Yıldızlı bayrağımız herkesin sembolü olacak” dedi.
     Geçmişte küçük meblağlar için borç isteyen bir Türkiye olduğunu anlatan Davutoğlu, artık borç isteyen, yardım isteyen değil, borç veren, dünyanın neresinde mazlum varsa yardım eden bir Türkiye olduğunu bildirdi.
     Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, artık Türkiye nin başka ülkelerin stoklarından arta kalan silahlarla değil, kendi imkanlarıyla ayakta duracağını, dünyanın lider ülkesi olacağını söyledi.
     Bakan Davutoğlu, Türkiye nin artık Atak helikopterlerini, Altay tanklarını, insansız hava araçlarını üretmeye başladığını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Kendi savaş gemilerimizi üretmeye başladık. Artık, Türkiye başka ülkelerin stoklarından arta kalan silahlarla değil, kendi imkanlarıyla ayakta duracak ve bu bölgenin, dünyanın lider ülkesi olacak. Kudretli devlet bu, hep söylediğimiz cihan devletinin ayak sesleri bu. Bu ayak seslerini artık herkes duyacak. Dünyada sesimizin gür duyulması... Artık, dünyada nerede bir olay olursa olsun orada; Acaba Türkiye ne düşünür? diye sorulması dönemi geldi. Biz ne olacak? diye başkalarına sormayacağız. Onlar bize soracaklar. Biz olayları takip etmeyeceğiz. Dünya bizi takip edecek. Dünyanın her yerinde bu büyük başarı hikayesi yankılanacak. Bunu size bir taahhüt olarak söylüyoruz. Çünkü kendimize güveniyoruz. Bu milletin tarihine, alın terine, helal emeğine güveniyoruz. Çünkü bu topraklarda haram yok. "
"DÜNYA BİZİ TAKİP EDECEK"
     Eğitime tam destek verdiklerini belirten Davutoğlu, "Biz bu kutlu yolculuğa" halk desteğiyle devam edeceklerini anlatırken, Türkiye nin dünyanın 16 ncı büyük ekonomisi konumunda olduğunu söyledi.
     Davutoğlu, "İnşaallah 2023 te dünyanın 10 uncu büyük ekonomisi olacağız. Bütün okullarımıza bilgisayar getiriyoruz. Eğitime ayırdığımız kaynaklar, savunmayı da geçti. Her ilimize Üniversite açtık. Kendimize, milletimize güveniyoruz" diye konuştu.
08:59:22
23 Eylül 2014
Bu haber  789  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir
Genel Editör
R.Emre KOÇAK
Nice İki Yıllara
Yazarlar
Bilal Bülent ALPEREN
MİLLİ MÜCADELE’DE BEYŞEHİR
Mustafa AKKOCA
BEYŞEHİR NOTLARI!(2)
A. Hasan Emre
YEMEKTEYİZ...
Ali ŞANAL
Başkalarının Emeğine Saygı Duymak
Nazif KIROTU
VATAN/DAŞ, YATAN/DAŞ, YAN/DAŞ
Adil YOLLAR
Hoş Sada
Yüksel LALE
Kötülük eden kendine eder
Ümit Gülol
EMEKLİ MAAŞLARI NEDEN DÜŞÜYOR?
Yavuz Yıldız
Şehrim
hilal
SICAK BİR YAZ BİZLERİ BEKLİYOR…

KONYA

Iletisim   |   Künye   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle